Psikokids Academy ile Pedogog Desteği

rusça anaokulu, rusça eğitim

PSIKOKIDS ACADEMY PARTNERLİĞİNDE OKUL ÖNCESİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Okul öncesi dönemde çocukların psikomotor, sosyal-duygusal, zihinsel ve dil eğitimleri, onların gelişimini büyük ölçüde tamamlamalarına, kişiliklerin şekillenmesine ve değişmesine imkan sağlar.

Kaliteli bir akran ilişkisi, hızlı geçen okul öncesi dönemde cocuğun sosyal ve duygusal gelişimi sürecinde kalıcı izler bırakır.
Çocuğun erken dönemde sosyal becerisini sağlıklı bir şekilde kazanması önemlidir. İlk olarak ailede başlayan bu eğitim, okul öncesi eğitim kurumlarında profesyonel ve alalnında uzman psikologların desteğiyle devam eder.

Aile, iç içe geçmiş sistemler bütününün içerisinde yer alır.Çocuk için okul ortamı toplumla ilişkinin sağlandığı ilk sosyal alandır. Çocuğun gelişim dönemlerinin takibinde okul ve ailenin işbirliği yaparak bu sorumluluğu paylaşması önemlidir.
Çocuğun gelişim dönemleri boyunca uzman psikolog rehberliğinde takip edilecek uygulamaların kaliteli ve etkili olması için PSIKOKIDS ACADEMY'nin vereceği hizmetler şu şekildedir.

Sınıf İçi Gözlemler
- Davranış değişimi ve takip programları
- Psikoteknik ölçme ve değerlendirme
- Psikoteknik değerlendirme sonuçlarına göre öğrenci-veli yönlendirme ve destekleme raporları
- Psikolog ve öğretmen görüşmelerinde zor çocuklarla iletişim ve çözüm yöntemleri ile ilgili paylaşımlar.

Ebeveyn Seminerleri
- Çocuğun gelişim süreçlerinin ölçülmesi sonucunda ebeveyn ile psikolog görüşmeleri ve ekstra desteklenmesi gerken için ebeveyn bilgilendirilmesi.
- Oyunlarla gelişim - değişim süreçlerinin desteklenmesi