Mavimasal Anaokulu | Tarabya Anaokulları

rusça anaokulu, mavimasal anaokulu, anaokulu, tarabya anaokulu

Mavi Masal Anaokulu pırıltısını Atatürk'ün ilkelerinden ve inkılaplarından alır. Bilim, Fen, Matematik, sosyallik, yenilikçilik, dinamizm, yaparak yaşayarak öğrenme bizim vazgeçilmezlerimizdir.
Özgün, önyargısız ve sevgi dolu olan, yardımsever ve iyi kalpli davranmayı tercih eden, araştıran, inceleyen, kendi küçücük yüreğinde en sevimli sentezlere varabilen çocuklar yetiştirmeyi ilke edindiğimizden Montessori ve GEMS Eğitim Yaklaşımları ile uyumlu eğitim programları hazırlamaktayız. Çocuklarımız bahçemizde tarım etkinliği yaparak tabiatla bütünleşirken bir kelebeği inceler bulur kendini ve bahçemiz bir anda laboratuvara dönüşür ve hatta çoğu zaman taklit eder kanatlarını çırpışını, ayaklarıyla lezzet ararken bacaklarını konumlandırışını bir de bakmışsınız ki yaratıcı drama sahnesi oluvermiş toprak ana. Hele bir de o meşhur kelebeklerin dansını da yapmaya başladılar mı öğretmenleriyle birlikte modern dans atölyesi hicap duyar görse minik kâşiflere ne de çok şey verdi tabiat ana diye.
Tıpkı annenize emanet etmiş gibi rahat ayrılırsınız bu sevimli yuvadan ve hep gülümseyerek karşılar sizi pırıldayan gözlerle minik mucitlerimiz. Biz anne şefkatiyle sarıp sarmalarken yavrularınızı siz de gün boyu bizimle iletişimde olarak, yaptığımız her etkinlikten haberdar olarak ve gözlerindeki ışıltıyı görerek yavrunuzun, gün boyu huzur içinde olursunuz.

rusça anaokulu, mavimasal anaokulu, anaokulu, tarabya anaokulu


Ulaşımın çok kolay sağlandığı, gürültü ve trafikten uzak, Ferahevler ve Tarabya'nın tam bitiştiği noktadaki okulumuz güneş alabilen geniş bir alana kurulmuş önünde ve arkasında bahçe, park, meyve ağaçları ve küçük çiftçilerin yapacağı tarıma elverişli bir konumdadır.

⦁ Camlar hem çift cam, hem de lamine dağılmaz cam özeliğine sahiptir,
⦁ Pencereler, geniş, büyük, aydınlık her yöne bakan ve her an güneş alabilecek şekilde yerleştirilmiştir,
⦁ Pencereler çift açılma özelliğine sahip olup çocukların güvenliğini sağlamaktadır,
⦁ Gün boyu sıcak su bulunmaktadır.


Binamız:

⦁ Gaz alarm sistemi,
⦁ Yangın alarm sistemi,
⦁ Giriş, çıkışları, tüm eğitim alanlarını kontrol edebileceğimiz güvenlik kameraları ile her türlü tedbir alınmıştır.
⦁ Oyun alanları,
⦁ Montessori Atölyesi
⦁ Kitap Kafe
⦁ Masal Atölyesi
⦁ Sanat Atölyesi
⦁ GEMS Atölyesi
⦁ Yaratıcı Drama Atölyesi ve Sahne Mavi Masal
⦁ Zekâ Oyunları Atölyesi
⦁ Oyuncak Tasarımı Atölyesi
⦁ Astroloji- Gökbilimi Atölyesi
⦁ Tekstil Atölyesi
⦁ Mutfak Atölyesi
⦁ Dil ve Anlatım Atölyesi
⦁ İngilizce Dil Atölyesi
⦁ Rusça Dil Atölyesi
⦁ Plates, Zumba, Yoga, Çocuk Meditasyonu,
⦁ Beden Eğitimi ve Ritmik Jimnastik Alanı
⦁ Ekolojik Alan
⦁ Dans Okulu
⦁ Fen ve doğa aktivitelerini gerçekleştirip, tabiatla iç içe olabilecekleri çok çeşitli ve güvenli oyuncaklarla donatılmış bahçemiz,
⦁ Doğalgaz ısıtmalı, güvenli, geniş, hijyenik sınıflarımız
⦁ Arka bahçemizde meyve ağaçları arasında açık havada kahvaltı, piknik, çiftçilik çalışmaları ve spor yapabilecekleri güvenli bir ortam bulunmaktadır.